صنایع کشاورزی

ارائه طیف وسیعی از ماشین آلات کشاورزی، کودها و سموم شیمیایی، داروهای دامی

محصولات گروه صنایع کشاورزی
محصولات سایر گروه های صنعتی
[product_categories orderby=”” order=”ASC” columns=”1″ ids=”53″]
[product_categories orderby=”” order=”ASC” columns=”1″ ids=”38″]
[product_categories orderby=”” order=”ASC” columns=”1″ ids=”242″]
[product_categories orderby=”” order=”ASC” columns=”1″ ids=”74″]
[product_categories orderby=”” order=”ASC” columns=”1″ ids=”553″]
برخی از محصولات

صنعت کشاورزی

کشاورزی یکی از مسائل مهم سرمایه گذران و صنعتگران تأمین ماشین آلات همگام با دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا است. اگر چه امروزه با گسترش ارتباطات پیدا کردن تأمین کنندگان ماشین آلات چندان دشوار نیست، اما تشخیص ماشین آلات خوب و باکیفیت از متوسط و بد با توجه به عوامل مختلف کیفیت، قیمت، برند، دانش فنی و دیگر عوامل کار چندان ساده‌ای نیست.

لزوم استفاده از تکنولوژی‌های جدید

در دنیای کنونی، ابزار اصلی تسهیل و تسریع جریان توسعه اقتصادی کشورها، تکنولوژی می‌باشد. تکنولوژی‌ها در حال تحول هستند و به دلایلی به تکنولوژیهای جدید نیازمندیم، از جمله، افزایش بهره‌وری، افزایش رقابت جهانی، همگامی با پیشرفتهای ‌تکنولوژیک، روندهای بازار و روندهای تولید. عوامل‌زیادی در انتخاب تکنولوژی مؤثر می‌باشند، با توجه به این که هدف‌ها و وضعیت بنگاههای ‌تولیدی، یکسان نیست، میزان اهمیت این عوامل برای هر کدام متفاوت است و نمی‌توان یک‌ تکنولوژی بهینه برای تمام بنگاهها توصیه نمود. حتی برای بنگاه‌هایی که در یک رشته فعالیت‌ می‌کنند نیز نمی‌توان یک انتخاب بهینه، توصیه نمود.

فرآیند انتخاب تجهیزات و تأمین تکنولوژی

فرآیند انتخاب، خرید، نصب و راه‌اندازی ماشین‌آلات و تجهیزات و تأمین تکنولوژی و دانش فنی یکی از اصلی‌ترین مباحث اولیه در واحدهای تولیدی می‌باشد که عدم توجه کافی به این مسئله عواقب زیانباری را بدنبال دارد.

تأثیر عدم انتخاب مناسب تکنولوژی بر صنایع کشاورزی

اغلب واحدهای صنعتی تجربه ماشین آلات و تجهیزاتی را دارند که به دلایل مختلف، از جمله کافی نبودن اطلاعات خرید و تعجیل در خرید، عدم انتخاب مناسب تکنولوژی، عدم توجه به انرژی و منابع مصرفی تجهیزات، نصب و راه ندازی نامناسب، نبود قطعه یدکی و سایر عوامل به صورت راکد و بلا استفاده در گوشه از کارخانه مانده و به نمادی از تضییع سرمایه سازمان تبدیل شده‌اند.

تأمین ماشین آلات همگام با دانش فنی و تکنولوژی روز

یکی دیگر از مسائل مهم سرمایه گذران، صنعتگران تأمین ماشین آلات همگام با دانش فنی و تکنولوژی روز دنیا است. اگرچه امروزه با گسترش ارتباطات پیدا کردن تأمین کنندگان ماشین آلات چندان دشوار نیست، اما تشخیص ماشین آلات خوب از متوسط و بد با توجه به عوامل مختلف کیفیت، قیمت، برند، دانش فنی و دیگر عوامل کار چندان ساده‌ای نیست.

فهرست